Select Page

V torek, 8. oktobra 2019, so učenci 8. i in 9. i, ki se pripravljajo na tekmovanje iz biologije, ter učenci 9. i, ki obiskujejo izbirni predmet Raziskovanje domačega kraja obiskali Železno jamo. V dobrih dveh urah so si ogledali Babjo jamo, ki je nekdaj nudila zatočišče našim davnim prednikom, Jamarski muzej in Železno jamo. Po poti je skupino vodil Aleš Stražar, ki je izkušen jamar in jamski reševalec. Pod njegovim strokovnim vodstvom in strogim pogledom so učenci spoznali različne vrste kapnikov in kamnin, ki jih najdemo samo v jamah, ter si ogledali številne preparirane jamske živali, med njimi drobnovratnika. Posebej jih je navdušilo »jamsko mleko« – kalcitni kamen, ki je kljub velikosti zaradi svoje zgradbe izredno lahek. Ob spustu v Železno jamo, v kateri živi več kot 50 različnih vrst živali, so učence pozdravili speči netopirji, ki jih niti hrup razigrane skupine ni vrgel iz sna. Vrnitvi na površje iz hladnega podzemlja je sledil kratek sprehod do gradu Krumperk, kjer so utrujeni učenci v senci nekdaj mogočne graščine pričakali avtobus.

Matej Stele, Daša Sojer

(Skupno 308 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost