V torek, 9. 4. 2019, smo učenci od 2. do 9. razreda, ki sodelujemo v otroškem parlamentu in smo dejavni v skupnosti učencev šole, obiskali državni zbor. Tja smo odšli na povabilo ge. Tine Heferle, poslanke in podpredsednice Državnega zbora RS ter tudi bivše učenke naše šole.  Po prijetnem sprejemu smo odšli na voden ogled po parlamentu, kjer smo videli, kje sestankujejo poslanci in ministri. Po ogledu državnega zora je sledil še pogovor z go. Heferle o izboljšanju lokalnega okolja in drugih vprašanjih učencev. Nekaj besed smo namenili tudi temi letošnjega otroškega parlamenta, tj. »Šolstvo in šolski sistem«.

Obisk in ogled državnega zbora je za vse učence koristna izkušnja in odlična priložnost, da smo se pogovorili o možnostih izboljšave tako Domžal kot tudi RS Slovenije.

Zahvaljujemo se gospe Tini Heferle za povabilo in za to, da si je vzela čas za druženje z nami.

Maša Iskra, 9.b

(Skupno 276 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost