Organizmi v naravnem in umetnem okolju

Število ur tedensko: 1
Letno število ur: 35
Razred: 8.

Pri izbirnem predmetu organizmi v naravnem in umetnem okolju učenci spoznajo življenjske potrebe živih bitij. Spoznajo, da je vsako rušenje ravnotežja v naravi – vnos različnih snovi, tujih organizmov, pomanjkanje vode, spremembe temperaturnega režima itd., lahko usodno za preživetje organizmov. Ta spoznanja pridobivajo z aktivnim delom, torej z izkušnjo. Ob gojenju organizmov se zavedo, da so živa bitja, ki smo jih vzeli v oskrbo, odvisna od nas, zato moramo biti pri gojenju in vzdrževanju izjemno odgovorni. Ob tem naj bi se naučili odgovornega ravnanja z vsemi živimi bitji – tudi hišnimi ljubljenčki, rastlinami v svojem stanovanju, pa tudi s svojimi vrstniki, prijatelji, znanci. Svoje odgovorno ravnanje naj bi zavestno usvojili tudi kot nujnost pri varovanju življenjskega okolja.

Kaj bomo počeli: spoznavali bomo različne živali, od tistih majhnih, nam skoraj nevidnih, do velikih domačih živali. Skrbeli bomo za živali, gojili rastline in raziskovali svojo okolico.

(Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost