V petek, 21. 4., smo s šestimi razredi obiskali park cvetja – Mozirski gaj in muzej lesarstva Vrbovec. Zaradi lažjega raziskovanja smo se razdelili v manjše skupine. Ena skupina je najprej obiskala Mozirski gaj, druga pa muzej Vrbovec. V parku smo se sprehodili mimo čudovitih nasadov cvetlic, se povzpeli na razgledni stolp, se pogovarjali s čebelarjem in od blizu spoznali zelo zanimivo žival. V drugem delu pa smo se razdelili na manjše skupine in ob Savinji samostojno raziskovali reko in njene prebivalce.

V muzeju smo se ogromno naučili o lesu, drevesnih vrstah in zgodovini lesarskih obrti, za vse pa smo spoznali tudi narečne izraze. Znanje smo lahko utrdili z zabavnimi nalogami na delovnih listih. Pred šolo smo se vrnili okrog pol druge ure in si privoščili zasluženo kosilo. Veseli smo, da smo imeli čudovito vreme in da smo se v dobri družbi tudi ogromno naučili.

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost