V času od 12. do 23. 9. 2016 so se učenci tretjega razreda matične in podružnične šole udeležili 20 – urnega plavalnega tečaja. Tečaj se je izvajal v kranjskem notranjem bazenu.

Prvi dan je učence najprej čakal preizkus plavanja in nato razdelitev v skupine glede na njihovo plavalno predznanje. Po skupinah so nato učenci štiri dni izpopolnjevali svoje znanje plavanja in usvajali nove plavalne tehnike. Plavali so prsno, kravl in hrbtno. Svojega napredka so se zelo veselili, še posebej učenci, ki prej niso znali plavati ali so imeli celo strah pred vodo. Nekateri učenci so predlagali, da bi se pouk zamenjal z vsakodnevnim plavalnim tečajem, najbolj pa so uživali v manjšem bazenu, kjer so se tunkali in špricali.

Zadnji dan je potekalo ocenjevanje znanja plavanja. Prav vsi učenci so pokazali napredek pri plavanju in za nagrado prejeli diplomo z osvojenim delfinčkom ali konjičkom. Največ učencev je osvojilo bronastega delfinčka, imeli pa smo tudi kar nekaj srebrnih in celo zlatega delfinčka.

Zapisala: Ana Anžur Cotman

20160922_120548

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost