Poročilo ekodne za 4. razred

Letošnji ekodan je minil v znamenju gibanja in trajnostne mobilnosti. Tudi četrtošolci smo dan posvetili tej temi in se prvo šolsko uro pogovorili o pomenu trajnostne mobilnosti. Ogledali smo si tudi poučen filmček o trajnostni mobilnosti ter o onesnaževanju ozračja. Potem smo nekaj besed namenili igri Prometna kača in uspešno opravili nalogo prvega dne – izpolnili smo cilj in na veliko zeleno nalepko nalepili dovolj malih nalepk, da smo zeleno nalepko prilepi na kačo v avli. Seveda smo bili navdušeni in upamo, da nam bo v prihodnje uspelo uresničiti cilj tega projekta ter dolgoročno spremeniti naše navade.

Po prvi šolski uri smo se odpravili na železniško postajo Domžale, od koder smo se z vlakom odpeljali v Kamnik. Tam smo pomalicali, da smo nabrali moči za hojo skozi Kamnik, vse do Mekinj, kjer smo se na prostem in svežem zraku razmigali – gibalne in socialne igre, igrišče in fitnes. Ob 12ih smo se peš odpravili nazaj do železniške postaje Kamnik in se odpeljali nazaj v Domžale. V šolo smo prišli okoli 13. ure, malce utrujeni, a nadihani svežega zraka.

Zapisala vodja za 4. razred:Petra Zupančič