V petek, 3. marca 2023, smo na OŠ Domžale priredili debatno-mediacijski tabor. Učenci smo se v šoli zbrali ob 15.30 in začeli s programom. Miha Andrič je pripravil predavanje o prepričevalnem govoru in javnem nastopanju. Spoznali smo načine, kako učinkovito predstaviti svoja stališča in prepričati sogovornika. Po predavanju smo se razdelili v skupine. Debaterji so pripravljali argumente za državno tekmovanje v debati, ostali pa smo v manjših skupinah z mentorico Jano Pertot Tomažič sestavljali prepričevalne govore. Manjkala ni niti delavnica o mediaciji. Mira Marinšek nas je seznanila z osnovami mediacije. V prihodnje bo zaživel mediacijski krožek, na katerem se bodo zainteresirani učenci izurili za medvrstniške mediatorje in potem mediacije tudi izvajali. Po vsem delu smo skupaj z učiteljicami pripravili večerjo, slastne palačinke. Večer se je zaključil z družabnim programom, znotraj katerega smo igrali šah, kartali, sestavljali in podirali lončke (hitri lončki), plesali, se igrali igre z žogo in se družili v veselem vzdušju.

V soboto smo v prvem delu drug drugemu poročali o skupinskem delu, ki je potekal v petek, nadaljevali pa smo z delavnicami, kjer smo spoznali tehniko debate in se urili v pripravi tehtnih argumentov. Tabor smo zaključili s čisto pravo predstavitvijo debate učencev, ki se pripravljajo na državno tekmovanje, in prijetno ter koristno druženje zaključili z izborom naj debatne skupine.

Tabor nam je ponudil veliko novega znanja, veščin in dal priložnost za prijetno druženje.

(Skupno 234 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost