Poročilo o delavnici »Pohod ob čebelarski učni poti«

V okviru LAS projekta BeeZOO smo na Osnovni šoli Domžale izvedli pohod ob čebelarski učni poti. Pohoda so se udeležili učenci 3. a, 3. b in 3. c razreda. Pohod smo izvedli v četrtek 6. 10. 2022 med 8.15 in 12.45 uro.

V okviru športnega dne smo si ogledali še čebelarsko učno pot ob Kamniški Bistrici. Učiteljice aktiva 3. razredov vsako leto pripravijo pohod ob Kamniški Bistrici. Letos smo se mu pridružili tudi čebelarji s čebeljo tematiko.

Prehodili smo učno pot med Domžalami in Dobom. Ob poti smo se ustavljali ob informativnih tablah čebelarske učne poti. Ob vsaki tabli smo si ogledali fotografije in se pogovorili o čebelah in njihovemu življenju. Ob prvi tabli smo se pogovarjali o zgodovini čebelarstva, pri drugem postanku o čebeljih pridelkih (med, propolis, strup, matični mleček, vosek, cvetni prah…), na tretjem postanku o medovitih rastlinah in pomenu čebel za ohranjanje biotske pestrosti, na koncu pri društvenem čebelnjaku Čebelarskega društva Dob pa o razvoju čebelje družine.

Ocenjujem, da so učenci izvedeli veliko novega in da je taka združitev športa in novih znanj za vse zelo dobrodošla.

Jana Tomažič-Ličen, mentorica

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost