Prejšnji teden, v četrtek in petek (8. in 9. 12. 2022), so sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali Knjižnico Domžale. Projekt je namenjen spodbujanju branja. Učenci so tako spoznali zgodovino delovanja knjižnice, njene enote, kdo in kako se lahko vpiše v knjižnico, kako poteka izposoja knjižničnega gradiva… Kot je to že tradicionalno, so ob koncu obiska knjižnice sedmošolci prejeli darilo – knjigo. Za osnovnošolce je bila letos v okviru projekta Rastem s knjigo izbrana knjiga avtorjev Boštjana Gorenca – Pižame ter Jake Vukotiča, z naslovom Reformatorji v stripu.

Po predstavitvi knjižnice so si učenci ogledali še mladinski film Kapitanka Nova v KUD Franca Bernika. V šolo so se učenci vrnili ob 12.40.