V petek, 08. 04. 2022, smo se učenci in učiteljice izbirnih predmetov nemščine in španščine že zgodaj zjutraj odpravili do našega prvega postanka, do rudnika soli Hallein. Rudnik velja za najstarejši rudnik za obiskovalce na svetu. Tam so nam pokazali tradicijo kopanja soli in delo rudarjev, zelo smo uživali v spuščanju po drčah. Po ogledu je sledila vožnja v Salzburg, kjer smo se sprehodili po ozkih ulicah, spoznali mestne znamenitosti in imeli nekaj prostega časa za nakup kakšnega spominka.

Popoldne smo obiskali naravoslovno-tehniški muzej Haus der Natur. Hišo narave odlikujejo bogate zbirke, podprte s številnimi eksperimenti in interaktivnimi nalogami, ki omogočajo raziskovanje narave in njenih zakonitosti z vsemi čutili. Še posebej so nas pritegnile žive živali, videli smo kače, kuščarje, ribe …

Po koncu dneva smo se vrnili domov utrujeni, ampak z veliko spomini.

Mia Štular, 9. c

(Skupno 716 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost