Slovenski znakovni jezik 1

Število ur tedensko: 2
Letno število ur: 70
Razred: 7.

Komunikacija je za človeka zelo pomemben dejavnik, ki ga spremlja v življenju. Informacije sprejemamo preko vidnih, slušnih in senzornih kanalov. Včasih pa se zgodi, da se prekine kanal povezanosti s svetom. Ljudje s težavami s sluhom, gluhoto ali težko naglušnostjo ne morejo uporabiti svojega sluha zato so ustvarili nov kanal pretoka informacij in komunikacije in to preko Znakovnega jezika. Ali ste vedeli, da je Slovenski znakovni jezik eden izmed jezikov, ki so zapisani v ustavi Republike Slovenije? Ali ste vedeli, da je slovenski znakovni jezik drugačen od nemškega ali italijanskega? Ali ste vedeli, da se izraz »gluhonem« ne uporablja za opis človeka z gluhoto ali težko naglušnostjo? Pri izbirnem predmetu Slovenski znakovni jezik vas bom preko igre rok in prstov uvedla v nov jezik in kot pravijo modri ljudje; »Več jezikov znaš, več veljaš.« Pridruži se izbirnemu predmetu Slovenski znakovni jezik in odkrij nov svet besed in kretenj.

Izbirni jezik je na voljo za učence 7. razreda.

Se vidimo.                             

(Skupno 366 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost