Četrtek, 3. 3.

Nov dan v CŠOD Radenci je bil ponovno pester in poln raznovrstnih dejavnosti. Zjutraj smo si ogledali film o belokranjski endemični živali: črnem močerilu. Učiteljica naravoslovja je našo pozorno poslušanje preverila s kvizom, v katerem smo se po skupinah pomerili. Nato smo se razdelili v tri skupine in čakale so nas zabavne aktivnosti: izdelali smo si svoje mazilo za ustnice, se vozili s kanuji po čudoviti Kolpi ter odkrivali, katere živali najdemo v tej reki. Po kosilu in počitku so učenci in učenke 9. b imeli turnir v lokostrelstvu in odbojki, medtem ko so se sošolci iz c-razreda sprehodili po vasi in spoznali kulturno dediščino tega zanimivega kraja, nato pa spoznali, zamesili in tudi pojedli svojo belokranjsko pogačo. Med večerjo smo imeli še posebej veselo, saj je naš sošolec praznoval svoj rojstni dan. Naš zadnji večer pa je bil posvečen predvsem prijetnemu druženju: izbrali smo si lahko druženje ob glasbi in plesu, družabnih igrah ali pletenju zapestnic. Tudi jutri nas čakajo dopoldanske aktivnosti ob reki Kolpi, po kosilu pa bomo znova napolnili svoje kovčke in se polni novih spominov vrnili domov.

Nekaj vtisov o bivanju in dogajanju v CŠOD Radenci so strnile učenke Neža, Urša in Živa:

“V domu imajo odlično hrano in prijazne kuharice, domski učitelji so zelo prijazni in zabavni. Imamo veliko zanimivih in poučnih aktivnosti, med katerimi pa imamo tudi dovolj prostega časa, ki ga radi preživimo in se zabavamo tudi z našimi učitelji.”

Še zadnjič mahamo iz Radencev,

devetošolci in učitelji spremljevalci.

(Skupno 682 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost