Šolska knjižnica v PŠ Ihan

Šolska knjižnica je odprta po sledečem urniku:

PONEDELJEK, SREDA in PETEK:

7.30 do 8.15,

9.50 do 10.15,

11.50 do 14.00.

 

TOREK:

7.30 do 8.15 in 9.50 do 10.15


 

ČETRTEK: zaprto!

                                  

Delo v šolski knjižnici je sestavni del vzgojno-izobraževalnega dela na šoli. Knjižnica se s svojim delom na različne načine vključuje v pouk in ostale dejavnosti. V šolski knjižnici vas čaka Matej Stele.

Njen glavni cilj je vzgoja samostojnega in aktivnega uporabnika vseh vrst knjižničnega gradiva in drugih informacijskih virov. Za dosego tega cilja poteka v knjižnici individualno pedagoško delo ob izposoji, delo s skupinami pri urah knjižnično – informacijskih znanj in bralna značka – oblika vzpodbujanja leposlovnega branja, ki pomaga učence vzgojiti v vseživljenjske bralce.

Nekoč bo mogoče naročiti knjige tudi elektronsko, do takrat pa jih poišči v sistemu COBISS.

Seznam knjig za bralno značko:

1. razred

2. razred

3. razred

4. razred

5. razred

6. razred

7. razred

8. razred

9. razred

seznam knjig za angleško bralno značko za učence do vključno 7. razreda

seznam knjiga za angleško bralno značko za učence 8. in 9. razreda

seznam knjig za nemško bralno značko

(Skupno 2.342 obiskov, današnjih obiskov 6)
Dostopnost