V ponedeljek, 20. 1. 2020, smo na Osnovni šoli Domžale organizirali šolski parlament. Udeležili so se ga učenci, predstavniki razredov, od 2. do 9. razreda. Ker je letošnja tema otroškega parlamenta »Moja poklicna prihodnost«, so bile s tem povezane vse dejavnosti.

Parlament smo začeli z igro, v kateri si je vsak od predstavnikov izbral eno kartico, ki je prikazovala določen poklic in nato obrazložil  svojo izbiro. Kot drugo dejavnost smo prestavili plakate, ki smo jih pripravili znotraj vsakega oddelka. Dva meseca smo namreč po oddelkih raziskovali poklice. Na plakatih so tako predstavljeni različni poklici; od poklicev prihodnosti do poklicev, ki morda ne obstajajo več. Zadnjo aktivnost smo opravljali v naprej določenih skupinah, kjer smo se družili drugošolci z devetošolci, tretješolci z osmošolci … S pomočjo ˝poklicnih kartic˝ smo bolje spoznavali nove poklice in se o njih naučili veliko novega.

Cilji tokratnega parlamenta so bili spoznavanje novih poklicev, njihovih namenov, potrebne izobrazbe za njihovo opravljanje …

»Za opravljanje vsakega poklica se je potrebno potruditi in se za njega izobraziti,« je povedala učenka 7. razreda Lea Gakovič.

Trije učenci naše šole, Lev Glumac, Lea Gakovič in Lina Harambašič, se bodo udeležili medobčinskega parlamenta, ki bo potekal na Osnovni šoli Dob, kjer bodo predstavljali našo šolo.

Zapisala Janja Kumin, 8. c