V sredo, 9. 11. 2016, smo imeli 4. a, b in c razred tehniški dan. Odšli smo v Ljubljano v Minicity. To je kreativno otroško mesto, ki ga bogati 22 hišk, od katerih vsaka predstavlja svojevrstne poklice in dejavnosti, ki jih opravljamo v vsakdanjem življenju. V tem dopoldnevu smo bili tako zidarji, cvetličarji, kupci in prodajalci v trgovini, pacienti in zdravniki, policisti, piloti, stevardese, potniki v letalu, vozniki avtobusa, avtomobila, voditelji oddaje Slovenija ima talent, obiskali smo banko celic in tovarno energije, ogledali smo si poskuse z vodo, preoblekli smo se v smetarje in celo v pleskarje, sladkali smo se z različnimi vrstami meda, izdelali smo si svečko,  denar pa smo dvigovali kar na bankomatu …

Naša velika želja je bila, da bi vsi vstopili prav v vsako hiško, se preizkusili v vseh dejavnostih, ki jih le-te ponujajo, vendar je bilo za vse to cele tri ure kar premalo časa …

Nekaj utrinkov …

Zapisala: Mateja Podgoršek

(Skupno 352 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost