Uspešno vključevanje otrok priseljencev

V sodelovanju z okoliškimi osnovnimi šolami smo se vključili v projekt „Razvijamo medkulturnost kot novo obliko sobivanja. Izboljšanje usposobljenosti strokovnih delavcev za uspešnejše vključevanje učencev in dijakov priseljencev v vzgojo in izobraževanje.“ Znotraj tega projekta bomo od 1. 11. 2013 do 31. 8. 2015 izvajali program »Uspešnejše vključevanje otrok priseljencev v vzgojo in izobraževanje« (UVOP).

Namen projekta je:

  • hitrejša vključenost otroka priseljenca v okolje in šolski sistem,
  • učna pomoč pri posameznih predmetih,
  • učenje slovenščine kot drugega/tujega jezika,
  • tečaj slovenščine,
  • izobraževanje in pomoč učiteljem,
  • čimprejšnja usposobljenost učiteljev za delo z otroki priseljenci.

Smernice za vključevanje otrok priseljencev v vrtce in šole, ZRSS, Ljubljana, oktober 2012

uvop

Šolsko leto 2014/15

“Praznična” ura Slovenščine za tujce, 3. 4. 2015

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost