Učenci 4. razredov smo obiskali Slovenski šolski muzej v Ljubljani. Ogledali smo si stalno razstavo o šolstvu nekoč. Skozi zgodovino šolstva nas je popeljal z razlago prijazen vodič. Sledila je stara šolska učna ura iz lepopisja iz leta 1930. Učenci so se pred pričetkom pripravili. Naučiti so se morali kako bodo odgovarjali in pozdravili. Ker je pouk v tistih časih potekal popolnoma drugače, so se temu primerno tudi oblekli v srajčke ali brezrokavnike. Ura je potekala v taki tišini, da smo slišali rahlo tiktakanje šolske ure. Gospa učiteljica je bila tako stroga, da so mi nekatere učenke zaupale, da so se jim tresla kolena in potile dlani.

Dan je bil zanimiv in poučen, učiteljice pa upamo, da so učenci pridobili kakšno izkušnjo več in nekaj novega znanja.

Vodja dneva dejavnosti: Nataša Kovačič

(Skupno 376 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost