Verstva in etika 1, 2

Število ur tedensko: 1
Letno število ur: 35
Razred: 7.

Ta slika ima prazen atribut alt; ime datoteke je image-30.png

Učenci se seznanijo s štirimi svetovnimi verstvi (krščanstvo, judaizem, islam, budizem). Spoznajo različne obrede, svetišča, pravila, navade, svete knjige, vpliv, ki ga imajo verstva na vsakdanje življenje in kako se soočajo z vprašanji obstoja in minljivosti, moči in nemoči, krivice in pravice.

Verstva in etika 2

Število ur tedensko: 1
Letno število ur: 35
Razred: 8., 9.

Spoznavamo verske skupnosti, njihove vrednote in odnos do drugih (skupnosti). Pouk pomaga spoznavati vrednote, ki omogočajo sožitje in se dotika tem kot so prijateljstvo, družina, ljubezen, egocentričnost in solidarnost, delo in poklic.

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost