V torek, 9. 4. 2024, so se predstavniki Šolske skupnosti učencev OŠ Domžale ponovno preizkusili kot parlamentarci. Potekal je namreč 2. šolski parlament, katerega tema je bila: “Kaj nas na naši šoli moti?”

Večkrat sva mentorici med sestanki ŠSU zaznali, da učenci v šoli naletijo na situacije, ob katerih se ne počutijo prijetno, in za katere si želijo, da bi se spremenile. Naj gre za dogajanje med šolskimi urami, z učitelji, sošolci, starejšimi učenci, ali pa med malico ter odmori. Tako smo šolski parlamet namenili točno tej temi. Mentorici sva jih spodbudili, da so glasno spregovorili o vsem, kar jih moti, skupne misli pa so nato zapisali v misli, ki smo jih razstavili v šolski avli, da si jih lahko preberejo tudi drugi učenci in učitelji ter vodstvo šole. Glede na aktualno tematiko smo se skupaj odločili, da bodo naš pogovor nadaljevali še na oddelčnih skupnostih, kjer bodo predstavniki od 2. do 9. razreda povzeli parlamentarno debato, s katero bi sošolce ter sošolke skupaj z razredniki pozvali k razmisleku o tem, kako lahko vsak posameznik pripomore k boljšemu počutju vseh na šoli.

Monika Grašič in Špela Malgaj, mentorici ŠSU

Objava bo prestavljena v arhiv dne: nedelja 12 maja, 2024