Danes je 22. april, svetovni dan Zemlje. Geslo letošnjega svetovnega dneva Zemlje je Planet proti plastiki, ki poziva k zmanjšanju uporabe plastike v dobro zdravja ljudi in planeta.

V EKOKOTIČKU V NOVEM DELU ŠOLE je pripravljena razstava likovnih del naših učencev na temo varovanja okolja, vabimo vas k ogledu. Prav tako je celotne šola okrašena z vašimi risbami o naravi in varovanju Planeta.

Prav v tem tednu naša šola v okviru ERASMUS PROJEKTA ECO-ART gosti učence in učitelje iz Poljske, Švedske, Grčije in Španije.

Na našo šolo bodo prišli jutri, zato vse naprošamo za topel sprejem.

Po kratkem kulturnem programu v šolski avli, jim bomo pripravili 2 naravoslovni delavnici, na temo BIODIVERZITETE in VAROVANJA VODNIH VIROV. Nato bodo v šolski telovadnici pripravljali umetniško predstavo z ekološko vsebino, ki jo bodo predstavili v četrtek na EKODNEVU, na gostujoči sosednji šoli projekta, OŠ Venclja Perka v Domžalah. Po kosilu v šolski jedilnici bodo naši MEPI UČENCI s tujci raziskovali ihanske gozdove v orientacijskem pohodu. Naše druženje se bo zaključilo v Železni jami in Jamarskem domu.

Tuji učitelji se bodo sprehodili po šoli in mogoče pokukali v vaše učilnice. Želimo jim predstaviti utrip naše šole in sodelovanje učencev in učiteljev. Zato jim le kaj lepega povejte o naši šoli in varovanju okolja v Ihanu.

Učiteljica Katarina Vodopivec Kolar

Objava bo prestavljena v arhiv dne: sreda 22 maja, 2024