Dobrodelna božičkova pošta

Pošta Slovenije že okroglih deset let s projektom BOŽIČKOVA POŠTA otroke po vsej Sloveniji spodbuja k pisanju ter pošiljanju želja in dobrih misli. V desetih letih je Božiček od otrok iz Slovenije prejel veliko pisem in risbic, od tega samo v lanskem letu 22.000.

Zaradi epidemije COVID-19 projekt letos otroke nagovarja, da pišejo Božičku posamično od doma ali v skupini iz vrtca in šole, BOŽIČKOVA POŠTA pa ima posebno dobrodelno noto. Otroke spodbuja k pisanju in razmišljanju o dobrih delih, za vsako prejeto pismo pa bo Pošta Slovenije letos 10 centov namenila dobrodelnemu projektu Čarobna zima in tako otrokom širom Slovenije, ki si tega ne morejo privoščiti, omogočila lepše preživljanje prazničnih dni.

Ker Božiček otrokom letos ne bo odgovarjal, si bodo lahko vsi otroci v objemu svojih družin ogledali virtualno lutkovno predstavo Zverjašček, ki jo izvaja Lutkovno gledališče Ljubljana. Na ogled  bo od 15. decembra 2020 do 15. januarja 2021, z javnim dostopom prek spletne strani Pošte Slovenije www.posta.si/zverjascek.

Otroci lahko Božičku pišejo do 18. decembra letos, in sicer na naslov:

BOŽIČEK

Za pravljičnimi vrati Poštarja Pavlija 7

2002 Maribor.

(Skupno 356 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost