V četrtek,  28. 03. 2019, smo se v okviru obveznega in neobveznega izbirnega predmeta nemščina odpeljali v Ljubljano, kjer smo obiskali Goethe Institut. Spremljali sta nas učiteljici Jelka Miklavčič  in Sofija Baškarad. Tam nas je lepo sprejela gospa Katja Bradač  in začela  s programom. Predstavljene so nam bile dejavnosti inštituta s pomočjo slik.  Izvedeli smo nekaj o nemški kulturi, na primer kdo je Johann Wolfgang von Goethe, in o jeziku.  Zanimivo je, da poznamo več stopenj znanja tujega jezika, od A1 do C2.

Naučili smo se tudi nekaj nemških pregovorov (Schmetterlinge im Bauch haben, Wenn die Katze aus dem Haus ist, tanzen die Mäuse …) Začeli smo z učnimi listi, končali pa z igranimi posnetki pregovorov. Tudi sami smo se preizkusili v pantomimi. Na koncu smo vse, kar smo se naučili, povezali v kviz. Žal je darila dobila le zmagovalna skupina.  Peš smo se sprehodili skozi mestno jedro Ljubljane do železniške postaja ter se odpeljali domov v Domžale.

Živa Plevel, Zala Parkelj, Loti Maučec in Ana Šnajder

(Skupno 448 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost