V petek, 01. junija, se bomo v okviru neobveznega izbirnega predmeta nemščina z učenci 4., 5. in 6. razreda odpeljali na ekskurzijo v Celovec.

Vožnja čez Ljubelj na avstrijsko Koroško, do Celovca. Sprehodili se bomo po lepo obnovljenem in ohranjenem starem mestnem jedru in si v Dvorani grbov v Deželni hiši ogledali knežji kamen, neuradni simbol koroških Slovencev. Po ogledu vožnja v bližino Vrbskega jezera, do Minimundusa. Tu so v merilu 1:25 predstavljene najlepše zgradbe iz 40 držav, na ogled imajo kar 156 modelov.

Avtobus bo odpeljal s parkirišča OŠ Domžale ob 8.00. Zbor učencev ob 7.45.

Predviden povratek: med 17.00 in 18.00.

Vreme bo spremenljivo, lahko se pojavi tudi dež, zato se temu primerno obujte in oblecite (udobni čevlji, vetrovka, zložljiv dežnik)!

Učenci naj imajo s seboj malico in pijačo ter nekaj žepnine.

Učenci, ne pozabite vzeti s seboj evropske zdravstvene izkaznice in veljavnega potnega lista ali osebne izkaznice!

Učence opozarjamo, da upoštevajo navodila učiteljev spremljevalcev in vodnika ter se kulturno obnašajo. Na ekskurziji, ki je dan dejavnosti, veljajo pravila, zapisana v vzgojnem načrtu šole in pravilih šolskega reda.

Učitelji spremljevalci: Sofija Baškarad, Mojca Kanduscher, Jelka Miklavčič, Rok Tišler

Pripravila: Sofija Baškarad, vodja ekskurzije

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost