Select Page

V torek,  22. 11.  in v četrtek,  24. 11. 2016, smo za učence osmih razredov  izvedli  kulturni dan  na temo  Zlati rez  in Fibonaccijeva  števila  v  likovni umetnosti  in strukture posameznih oblik , ki jih opazimo v naravi.

Učenci so spoznali geometrijske strukture zlatega reza, ki so ga že uporabljali v antiki na področju arhitekture in pri določanju idealnih razmerij  človeškega telesa. To idejo o harmoničnem razmerju med  manjšim in  večjim delom neke celote so prenesli v  obdobje renesanse , kasneje pa so ga umetniki uporabljali kot  pravilo  likovne kompozicije.

Učenci so kreirali novoletne voščilnice po lastni zamisli , vendar so upoštevali  pravilo zlatega reza in ustvarjali  Fibonaccijevo  zaporedje – spirale. Pri  tem  so  oblikovali  in izluščili zanimive strukture .

Nastale so izjemne  likovne  kompozicije,  kot kalejdoskop, ki je izvir neskončnih  neponovljivih oblik,  ki  se pojavijo v naravi ali  kot izvir človeškega uma ali duše .

Mentorica : Majda  Rajnar Kralj

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost