V četrtek, 9. 3. 2023, smo imeli z učenci 3. razreda matične šole kulturni dan. V Kulturnem domu Franca Bernika smo si ogledali lutkovno predstavo Želodkova skrivnost (LG Maribor).

Lutkovna predstava je bila za učence poučna. Žolna, merjasec, srnjak in veverica so s svojo prepoznavno obliko in z značilnimi značajskimi lastnostmi učencem prikazale pogum, zvitost, bojazljivost, trmo, vztrajnost… Vse to učenci spoznavajo in bodo spoznavali tudi v medsebojnih odnosih.

Kulturni dan smo zaključili v učilnici s pripovedovanjem vtisov o predstavi. Ugotovili smo, da je bila vsem učencem predstava zelo všeč. Še posebej jim je bila všeč želodkova skrivnost, da je iz enega želoda zrasel hrast, na katerem bo dovolj želoda za vse gozdne živali.

Aleksandra Starin

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost