Erasmus: EcoArt

Mobilnost na Švedskem

4. do 8 3. 2024

Naše potovanje se je pričelo v nedeljo opoldne, poleteli smo proti Varšavi, od tam pa proti Kobenhavnu. Čakala pa nas je še pot z vlakom proti naši končni destinaciji – Ångelholmu in Täsjjo Lägerskoli, ki je nekaj podobnega našemu CŠOD-ju.

Ponedeljek se je začel že ob 8:00 s samopostrežnim zajtrkom. Po zajtrku sta nas čakali dve uri gledaliških delavnic, na katerih smo se skozi različne vaje bolje spoznali s preostalimi udeleženci izmenjave in začeli pripravljati na predstavo. Točno ob 12:00 nas je čakalo preprosto, a zelo okusno kosilo. Po kosilu smo morali pospraviti svoje sobe, saj smo se v večernih urah prestavili v hotel Villa Rönne v Ångelholmu. Na koncu pa so nas čakale še aktivnosti na prostem, po njih pa smo čas do večerje preživeli po svoje. Ponudili so nam tudi vožnjo s kanuji, kolesarjenje in prižig ognja.

Tudi torek se je pričel zgodaj – z zajtrkom v naši Villi Rönne in sprehodom do šole naših gostiteljev. Ti so nas lepo sprejeli in nam razkazali svojo šolo – najbolj smo bili navdušeni nad učilnicama likovne umetnosti in tehnike. Zanimivo je tudi to, da imajo na urniku predmet ročna dela ter da se pri glasbi vsi učijo igrati klavir, kitaro in bobne.

Sledila je poglobljena priprava na ‘Eko debato’, vneto smo pripravljali argumente, ki jih bomo zagovarjali v četrtek.

Pojedli smo tradicionalno švedsko kosilo v šolski jedilnici, dan pa se je nadaljeval z gledališkimi delavnicami.

Popoldne pa so nas prišli iskat naši švedski gostitelji skupaj s svojimi starši ter nas peljali na pravo švedsko večerjo k sebi domov.

se nadaljuje…

Na Švedskem so: