V preteklem tednu smo imeli četrtošolci naravoslovni dan. Sprehodili smo se po učno – sprehajalni poti ob Rači.

Izpred šole smo se z avtobusom odpeljali proti Moravčam, bolj natančno Krašcam. Tam so nas pri gasilnem domu pričakale gospe iz Turističnega društva Moravče in nas razdelile v 3 skupine. Vsaka skupina je dobila mapo in delovni list. Nato pa smo se odpravili na teren. Pot je vodila skozi gozd, kjer smo si ogledovali liste in debela dreves ter jih poimenovali. Poiskali smo najdebelejše drevo in izmerili obseg debela. Ogledali smo si še maketo mlina in žage, nato pa smo do konca izpolnili učni list, ki so nam ga pripravili, spoznavali različna žita in kamnine ter izdelali čolniček na notranji pogon. Na koncu smo imeli regato v Rači, kjer smo preizkusili naše čolničke. Čisto na koncu pa so za nas pripravili še skriti zaklad. S pomočjo namigov je vsaka skupina ob obrobju gozda našla listek z napisom ZAKLAD, ki ga je zamenjala za sladke dobrote.

Dan je bil čudovit, nekatere snovi smo utrdili, nekaj novega smo izvedeli, predvsem pa smo se imeli lepo!

 

Petra Zupančič,

vodja naravoslovnega dne

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost