Z devetošolci smo v petek, 29. 11. 2019 (9.i in 9.a) ter v ponedeljek, 2. 12. 2019 (9.b in 9.c) v okviru naravoslovnega dne obiskali kras v okolici Kozine. V vasi Slivje smo si ogledali značilno kraško pokrajino z izrazitimi kraškimi pojavi kot so npr. vrtače, uvale in slepa dolina ter spoznavali življenje na krasu. Pokukali smo tudi v cerkev Sv. Martina, ki je znana po freskah Toneta Kralja, ki zanimivo interpretirajo obdobje fašizma preko cerkvenih podob. Spustili smo se v jamo Dimnice in spoznavali jamski ekosistem.
Žal pa nam je vreme v ponedeljek nekoliko zagodlo in lepot kraškega sveta nismo mogli občudovati v vsej svoji veličini. A tudi slabo vreme je del narave na katerega ne moremo vplivati.
 Urška Tavčar
Ključne besede in kategorije: dan dejavnosti, jama DImnice, devetošolci, naravoslovni dan, jamski ekosistem
(Skupno 290 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost