S sedmošolci smo se v petek, 19. 5. 2023, odpravili na naravoslovni dan v Živalski vrt Ljubljana. Pozdravili so nas zaposleni, s katerimi smo obiskali nekaj ograd. Podrobno so nam predstavili njihove prebivalce — kapibaro, sajmirje, morska leva, alpake, surikate … Nato smo imeli delavnico v zoološki učilnici. Vsaka skupina je pobliže spoznala dve živali, na primer pitona Rudija in želvo Hamburgerja. Zaposleni so nas spraševali, v kateri rod živali sodi, kaj je zanje značilno in nam na živali pokazali tudi kakšno posebnost ter z nami delili še različne zanimivosti. Najbolj zabavno je bilo, da smo te živali lahko tudi pobožali, jih podržali v rokah, najpogumnejši pa so si lahko ovili kačo okoli vratu. Tako smo se učili, spoznavali in hkrati premagovali naše strahove.

Po malici smo se razdelili v skupine in samostojno reševali delovne liste, kjer smo morali pokazati poznavanje živali, zato smo se sprehajali od ograde do ograde in dopolnjevali svoje znanje o različnih živalih.

Zanimivemu in sporoščenemu naravoslovnemu dnevu je piko na i dalo še vreme, saj je po dolgem času prenehalo deževati.

ŠM

(Skupno 242 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost