Select Page

V torek, 24. 5. 2022 smo imeli učenci 2. razreda naravoslovni dan z naslovom Travnik in čebelnjak. Napoti ob Bistrici smo se že takoj zjutraj peš podali do čebelnjaka Čebelarskega društva Domžale. Tam nas je sprejel gospod Andrej in nam povedal nekaj zanimivih podatkov o življenju čebele delavke, trota in matice. Opozoril je tudi na pomen čebel za človekovo hrano. V čebelnjaku smo se posladkali z medom in si čebelnjak ogledali tudi znotraj. Učiteljica Jana Tomažič Ličen nam je ob poti pokazala katere medovite rastline rastejo na travniku in ob panojih nam je povedala nekaj o zgodovini čebelarstva ter razvojni poti čebele.

Po vrnitvi v šolo smo si na strehi šole pogledali čebelje panje. Dan je minil hitro in predvsem smo izvedeli veliko zanimivosti o čebelah in travniških rastlinah.

Nataša Pivec, vodja naravoslovnega dne

(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost