Svetovni dan Zemlje praznujemo 22. aprila. Ker je bila letos to sobota, smo z drugošolci v ponedeljek, 24. 4. 2017, našemu planetu, ki nam nudi zavetje, vodo in hrano, namenili veliko besed in dejavnosti. Naravoslovni dan smo začeli z asociacijami na besedno zvezo »SKRBIMO ZA OKOLJE«. Učenci so svoje asociacije zapisali na odpadni časopisni papir, jih predstavili in pritrdili na tablo. Pisanje na odpadni papir je bil le eden od preprostih korakov k varčevanju in ohranjanju okolja. Po asociacijah smo se pogovorili o svetovnem dnevu Zemlje in njegovem pomenu. Učenci so pripovedovali, kako sami dejavno prispevajo k varovanju, ohranjanju in urejanju naravnega okolja, v katerem živimo (ločevanje odpadkov, varčevanje z vodo in elektriko, s papirnatimi brisačami in kozarci, prihod v šolo brez avtomobila, kompostiranje, čistilne in zbiralne akcije, sajenje novih rastlin, uporaba odpadnega materiala …). Naredili smo miselni vzorec z najpogostejšimi onesnaževalci in miselni vzorec s petimi preprostimi darili Zemlji. Iz različnega odpadnega materiala smo izdelali drevesa in psičke. Naravoslovni dan smo zaključili z ugotovitvijo, da bo Zemlja ostala čista in zdrava, če ji bomo vsak dan aktivno in odgovorno pomagali vsi njeni prebivalci.

Zapisala in fotografirala
Aleksandra Starin

(Skupno 1.930 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost