V torek, 11. 6., so se učenci 5. razreda matične šole v spremstvu učiteljic odpravili v Cerknico.

Tam jih je pričakal gospod Kebe, ki vodi in ureja Muzej Cerkniškega jezera. Ob maketi smo si ogledali nastajanje in presihanje Cerkniškega jezera. V zgornjem nadstropju smo si ogledali presihajoče jezero v vseh štirih letnih časih in etnološko zbirko (drevake, drsalke, pripomočke za ribolov idr.).

Najbolj pa nam bo v spominu ostala vožnja z lojtrnikom. Sprva smo se lepo, počasi podali na pot izpred muzeja do Cerkniškega jezera, uživali v lepoti narave in jezera. Pot nazaj pa je bila bolj divja, vodila nas je po neravnem terenu, tako, da nas je na lojtrniku dodobra premetalo in tudi nasmejalo.

Za zaključek smo si privoščili sladoled in polni lepih vtisov zapustili Cerknico.

(Skupno 273 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost