V sredo, 5.10.2016, smo si učenci izbirnih predmetov okoljska vzgoja 1 in 3 ter kmetijsko gospodarstvo odšli ogledat od kod izvirajo odlična biološka jabolka, ki jih v šoli pogosto dobimo v okviru projekta Shema šolskega sadja.

sončnem jesenskem dnevu smo se odpravili na kmetijo Kašnik v Vrbo pri Lukovici. Prijazna lastnica nam je pokazala posest ter nas odpeljala v bližnji ekološki nasad jabolk. Dovolila je, da si jih vsak nekaj nabere in jih poskusi. V sadovnjaku smo poglobili znanje o ekološki pridelavi sadja in razložili razliko od konvencionalnega. Predstavila je delo v sadovnjaku, ponovili smo vsbine biotske pestrosti in povezanosti živih bitij v naravi. Nato smo si na kmetiji ogledali tudi skladišče in hladilnice za jabolka. V hlevu smo si ogledali živino in se naučili, kaj pomeni biološka pridelava mesa.Na koncu so nas pogostili z odličnim jabolčnim pecivom in sadjem, domov pa smo vsi odšli z nekaj  jabolki v žepih.

Kmetiji Kašnik se za izkazano gostoljubnost iskreno zahvaljujemo.

Mentorici: Daša Sojer in Katarina Vodopivec Kolar

(Skupno 806 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost