Select Page

V tem tednu smo  z učencih drugih razredov izvedli kulturni dan z obiskom knjižnice v Domžalah. V knjižnici smo si ogledali mnogo zanimivih knjig, predvsem pa smo se naučili, kako so knjige v knjižnici razvrščene, kje najdemo primerne knjige za svojo starost in interes, kako ravnamo s knjigo. Gospa, ki je vodila naš obisk, nam je pokazala različne vrste gradiv, ki si ga lahko izposodimo. Ogledali in preizkusili smo  tudi avtomat, kjer si lahko brez pomoči knjižničarja izposodimo ali vrnemo knjigo. Gospa nam je za konec obiska razdelila tudi zanimiva knjižna kazala. V razredu smo potem izdelovali knjižna kazala še sami. Uspelo nam je izdelati kar nekaj zelo domiselnih. Učenci so bili nad obiskom zelo navdušeni, k temu pa je pripomogel tudi prijazen sprejem in vodenje po knjižnici. Kljub temu, da so imeli nekateri učenci sprehod do knjižnice z dežnikom, verjamem da se bodo že kmalu spet vrnili v knjižnico in si izposodili katero od mnogih knjig.

 

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)