V petek, 6. 5.2016 bo naše zlate bralne značkarje in učence, ki so prebrali avtoričino knjigo Lica kot češnje,obiskala pisateljica Nataša Konc Lorenzutti.

Nataša Konc Lorenzutti je po končani Srednji šoli za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani,nadaljevala študij na Akademiji za gledališče,radio,film in televizijo in sicer smer dramska igra in umetniška beseda. V tretjem letniku je prejela fakultetno Prešernovo nagrado za vlogo Ofelije.

Sodeluje z Zavodom za šolstvo kot soavtorica učnega načrta za umetniško gimnazijo dramsko-gledališke smeri. Poučuje tudi umetnost govora na gimnaziji Nova Gorica,kjer z dijaki uprizarja avtorske mladinske igre. Leta 2011 je pridobila naslov magistrica umetnosti.

Nataša Konc Lorenzutti se uveljavlja predvsem kot mladinska pisateljica,piše pa tudi za odrasle. Objavlja v revijah Cicido,Ciciban in Mavrica. Med drugim je napisala tudi nekaj scenarijev za igrane oddaje Otroškega in mladinskega programa RTV Slovenija.

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost