V sredo, 13. 9. 2023, smo imeli 4. razredi planinski športni dan – pohod na Šenturško Goro pod Ambrožem.

Z avtobusom smo se odpeljali do Komendske Dobrave, potem pa smo se peš podali po gozdni, markirani poti na omenjeni hrib, z nadmorsko višino 666,7 m.

Otrokom se je izlet zdel zanimiv, saj je bila pot zelo razgibana, poleg tega pa je bila krožna, tako da smo se po eni poti povzpeli na hrib, spustili pa po drugi. Pot je bila pred časom žrtev viharja, zato smo opazovali, kaj vse lahko doleti našo naravo … Opazovali pa smo tudi drevesa, liste, jesenske plodove in zanimivosti, ki jih ob poti postavljajo planinci Planinskega društva Komenda … Malo pod vrhom pa nas je pričakal zvonček želja, ki nam bo morda izpolnil kakšno skrito željo.  

Sonce nam je namenilo nekaj prijetnih, toplih žarkov, hrib pa nas je kar pošteno zadihal, zato smo se na cilju z velikim veseljem lotili malice.

Cilj so usvojili prav vsi učenci. Eni sicer malo bolj utrujeni, drugi malo manj – na vrhu pa vsi zadovoljni.

Zapisala: Mateja Podgoršek

Domžale, september 2023

(Skupno 170 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost