Povabilo k sodelovanju v akciji Pokloni zvezek

Tudi letos vas vabimo k podpori in sodelovanju v Karitasovi akciji Pokloni zvezek. Z akcijo želimo zbrati čim več zvezkov za socialno ogrožene otroke in otroke spodbuditi k solidarnosti s sovrstniki. V letu 2021 je sodelovalo 208 osnovnih šol in 83 vrtcev. Skupaj se je zbralo več kot 28.000 zvezkov. Tudi letos številne družine prosijo za pomoč. Še posebej tiste, ki so prizadete zaradi brezposelnosti staršev, bolezni in drugih težkih okoliščin.

Učence in starše prosimo, da poklonijo nov, velik, črtan zvezek za osnovnošolce, ki tudi v Sloveniji potrebujejo pomoč. Zbiramo zvezke za več kot 13 000 otrok, ki jim Karitas pomaga s šolskimi potrebščinami.

Akcija je namenjena vsem trem triadam. Otroci lahko v šoli ali doma na razglednice, ki jih bodo dobili v šoli zapišejo misel, pozdrav… in/ali na zadnjo stran narišejo turi risbo za skritega prijatelja, ki bo zvezek prejel. Razglednico naj vložijo v darovani zvezek in ga oddajo svojemu razredniku.

Akcija zbiranja zvezkov bo potekala do 10. junija 2022.

(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost