Tudi februarja smo kupili nekaj novih knjig. Dveh naslovov nam še niso dostavili. Predstavili ju bomo, ko bosta prišli.

Nakup knjig je omogočil Šolski sklad iz svojih sredstev.

Ker smo pri zadnjih nakupih gradiva kupili knjige za učence prve in druge triade, smo se tokrat odločili, da kupimo nekaj knjig za učence tretje triade.

• Leigh Bardugo: Napad in vihar

To je druga knjiga iz serije Senca in kost. Drugi del nas popelje še globlje v svet Griševskega vsemirja, kjer se dogaja ta fantazijska zgodba

Alina zbeži čez Pravo morje, preganjajo jo duhovi življenj, ki jih je vzela v Globeli. Z Malom si skuša ustvariti prihodnost v neznani deželi, ne sme razkriti, da je sončna priklicnica. A prav dolgo se ne more skrivati pred preteklostjo ali usodo. Temačnik se je iz Senčne globeli iztrgal z grozljivo novo  sposobnostjo in ogroža preostali svet. Alina se vrne v državo, ki jo je zapustila, odločena, da se bo postavila po robu silam, ki se zbirajo proti Ravki.

• Davorka Štefanec: Edina

Izšla je druga in zadnja knjiga iz zbirke Strašilka. To je fantazijska knjiga, ki se dogaja na domačih tleh.

Alba se vrne v Podsvet, kjer se mora znajti v novi vlogi vladarice in si pridobiti zaupanje prebivalcev. Medtem se nad Medsvetom zgrinjajo temni oblaki. Bestruk je zbral svojo vojsko in ga želi uničiti. Alba se vrne, da bi zavarovala svoje ljubljene in to preprečila, njena ljubezen do Oliverja pa mora čez nove preizkušnje. Z ramo ob rami s starimi in novimi prijatelji se upre zloveščemu sovražniku.

»Moja vojska je že bila na dogovorjenem mestu. Ob sotočju Tolminke in Soče me je čakala nepregledna armada bitij iz Podsveta. Prizor je bil veličasten. Obstala sem. Šele zdaj sem si dokončno oddahnila res so prišli!«

• Jo Noesbe: Prdoprašek doktorja proktorja

Jo Noesbe je norveški pisatelj, znan po svojih kriminalkah za otroke. Zbirka o doktorju Proktorju je njegova prva knjiga za otroke.

Nekega sončnega dne , tik pred največjim norveškim praznikom, se v Lizino soseščino priseli precej nenavaden fant. Liza in Bulle se spoprijateljita, nato pa spoznata še bolj nenavadnega soseda, doktorja Proktorja. Ta po naključju izumi najbolj močan prdoprašek na svetu. Skupaj raziskujejo njegove učinke in možnost uporabe, ampak kmalu se znajdejo pred veliko nevarnostjo in zabavna dogodivščina se spremeni v napeto pustolovščino, polno nenavadnih preobratov.

• Felix Salten: Bambi : življenjska pot v gozdu

Končno smo tudi pri nas dobili to klasično zgodbo v novem prevodu in izvirnimi ilustracijami Alenke Sottler.

Bambijevo življenje v gozdu je sprva srečno – ima veliko prijateljev in dnevi so polni veselja in brezskrbnosti. A potem pride zima in Bambi se sreča z  nevarnostmi, ki jih ne razume. Primanjkovati začne hrane, Bambijev oče izgine, z mamo ostaneta sama in sta izpostavljena številnim nevarnostim. Pred srnjakom so velike in krute preizkušnje, saj je življenje v gozdu nevarno in negotovo…

Najlepša hvala Šolskemu skladu za razumevanje in pomoč pri nakupu knjig. Knjige so kupljene za obe knjižnici, Domžale in Ihan.

Sonja Drovenik, vodja šolske knjižnice

Domžale, februar 2024