Sedmošolci so preživeli pester naravoslovni dan v Živalskem vrtu Ljubljana. V ponedeljek in torek, 20. in 21. 6. 2022, sta se po dva oddelka matične oziroma podružnične šole v dopoldanskem času odpravila v ljubljanski ZOO, kjer sta učiteljica in učitelj naravoslovja razdelila delovne liste s tabelami o živalih, ki so jih morali učenci ob ogledu dopolniti. Tako so obnovili svoje znanje o sistematiki živali neposredno ob stiku z živalmi. Nato je posamezen oddelek imel delavnico Spoznaj žival, kjer so pobliže spoznali želvo, močerada, kačo in druga zanimiva bitja. Skupaj z vodnikom pa so se učenci in učenke nato sprehodili do posameznih ograd in izvedeli marsikatero podrobnost o prebivalcih živalskega vrta.

Špela Malgaj