Učenci 2. a in 2. c razreda so se od 20. 2 2023 do 22. 2. 2023 udeležili zimske šole v naravi, ki je potekala v CŠOD Lipa v Črmošnjicah. Na veliko veselje učencev in učiteljev, nas je v Črmošnjicah pričakal tudi sneg, ki smo ga lahko izkoristili za sankanje in dričanje ter igre na snegu. Ogledali smo si Divji potok in pogledovali v zmajevo votlino. Odšli smo na nočni pohod z baklami in na jasnem nebu poiskali zvezdo Severnico, Veliki in Mali voz ter Orion. Prav tako smo v snegu iskali sledi živali. Na snegu smo se zelo zabavali s sankami in se dričali po hribu. Obiskali smo Topli vrh in ustvarjali na temo ljudskega izročila. Spoznali smo tudi pastirske igre, ki so jih igrali pastirji nekoč, ko so pasli svojo čredo. Ker smo imeli v torek pust, je bila zvečer velika pustna zabava v maskah. Izbrali smo naj masko 2.a in 2. c razreda ter najbolj plesočo masko. Streljali smo z lokom in spoznavali tehtnice in gugalnice. Trije dnevi so hitro minili, a pustili so nam lepe spomine, ki jih bomo čuvali še dolgo.

Nataša Pivec

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost