Select Page

Sreda, 2. 3. 

V sredo nas je ves dan razvajalo sonce. Po zajtrku smo se odpravili na daljši pohod do kraške jame. Medtem ko so učenci v manjših skupinah imeli ogled jame Kobiljače, smo ostali pekli hrenovke na ognju. Počitek po kosilu nam je po prehojenih 10 kilometrih še kako prišel prav. Učenci in učenke 9. b smo popoldan preživeli ob spoznavanju kulturne dediščine Bele krajine – najprej smo se sprehodili po vasi Radenci, si ogledali staro kmečko hišo in način življenja pred stotimi leti, nato pa smo pripravili in spekli značilno belokranjsko pogačo. Učenci in učenke c-razreda pa so medtem imeli turnir iz lokostrelstva in odbojke. Zvečer pa smo spoznali Newtona, črno-belo kraljevo kačo. Skoraj vsi smo se opogumili in se z njim tudi rokovali. Z lučkami smo se odpravili še do bližnjega rastlinjaka, kjer smo izvedeli več o pridelovanju ekološkega sadja in zelenjave. Prijetno utrujeni smo se zvečer še družili v domu.

(Skupno 299 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost