30. 1. 2017 je na naši šoli potekal šolski parlament. Tema letošnjega otroškega parlamenta je OTROCI IN NAČRTOVANJE PRIHODNOSTI. Učenci so na šolskem parlamentu najprej poročali o svojem delu, ki so ga izvajali pretekli mesec. Predstavniki oddelkov so namreč v letošnjem šolskem letu iskali ideje, kaj bi lahko sami storili za boljši svet. Ugotovili so, da imajo sicer veliko idej, a le redke so take, ki jih lahko realizirajo popolnoma sami, brez pomoči odraslih. In tako smo na šoli izvedli akcijo, ki so jo izvedli vsi predstavniki oddelkov od 2. do 9. razreda čisto sami – UČNO POMOČ SOŠOLCEM. Po poročanju vseh predstavnikov so se predstavniki med sabo malo bolje spoznali s spoznavno igrico, nato smo poslušali odlomek iz knjige Čudo in se pogovarjali o prijaznosti, za konec pa smo naredili pogled v prihodnost. Medobčinskega parlamenta, ki bo 3. 2. 2017 na OŠ Mengeš, se bodo udeležili Jakob Žvab, Anamarija Berdajs in Ajda Vodnjov. Nekaj utrinkov iz šolskega parlamenta si lahko ogledate v galeriji.

Mentorice otroškega parlamenta Jasna Zorenč, Petra Zupančič in Tjaša Kolenc

(Skupno 211 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost