V okviru Erasmus+ projekta ‘Clean and green is our perfect dream’ in programa Ekošola smo danes, 22. 4. 2021 obeležili SVETOVNI DAN ZEMLJE. 

V večernih urah se nas je na zoomu zbralo okoli 60 učencev in učiteljev iz 6 držav: Turčije, Makedonije, Bolgarije, Romunije, Portugalske in Slovenije. Našo ekipo so predstavljali zainteresirani osmošolci in devetošolci. Vsaka država je predstavila svoj prispevek, mi pa smo govorili O gozdovih v Sloveniji in svetu. Predstavili smo problem izsekavanja gozdov, ki se nezadržno širi predvsem v tropskih predelih in popolno nasprotje, ki se zadnjih nekaj destletij odvija v Sloveniji – problem zaraščanja kmetijskih zemljišč.

Ker nam situacija ne dopušča izvedbe mobilnosti, pripravljamo le online aktivnosti, ki deloma nadomeščajo vsaj delček mednarodne izkušnje. Pa vendar si vsi želimo, da bi se lahko srečali tudi v živo. 

Daša Sojer

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost