Poštni muzej Polhov Gradec

Pot nas je peljala do Poštnega muzeja v Polhovem Gradcu, ki se nahaja v Polhograjski graščini. Ogledali smo si predstavitveni film o Polhovem Gradcu in se seznanili s tem, da so tam nekdaj bile zelo prometne trgovinske poti, ki so vodile proti Gorici v sosednjo Italijo in nazaj. V Poštnem muzeju je bilo zanimivo, saj smo videli kako je Pošta delovala nekdaj in kako deluje danes. Tehnološki napredek je zelo velik. Način komuniciranja se je s pomočjo mobilnih telefonov in z dostopnostjo do svetovnega spleta zelo olajšal. Na bolje. Kot vemo, se je s tem tudi zelo spremenil tudi naš način življenja in razmišljanja. Zaradi večje dostopnosti do podatkov in dogodkov je večja tudi možnost manipulacij. To je za nas izziv, da sebe in svoje otroke vzgajamo in internet uporabljamo preudarno.

Imeli smo tudi delavnico za učence. Tam so spoznali Morsejevo abecedo. Sestavili smo sporočila in jih poslali sošolcu ali sošolki.

Zapisala Suzana Belak Pungartnik, učiteljica tehnike in tehnologije