V ponedeljek, 9.1.2017, smo z učenci 3. a, 3. b, 3. c izvedle tehniški dan – Ura. Ura je naprava za merjenje časa. Spoznali smo več vrst ur. Ta dan je vsak učenci izdelal svojo uro s kazalci. Za izdelavo so potrebovali papirnate krožnike, razcepke, flomastre, škarje, lepilo v stiku, šilo in luknjač. S škarjami so izrezali številčnico in kazalce. Številčnico so prilepili z lepilom na papirnati krožnik. S flomastri so okrasili papirnati krožnik. S šilom in luknjačem so ob pomoči učiteljice naredili potrebne luknje v številčnici in na kazalcema. S pomočjo razcepka so pritrdili kazalce na papirnati krožnik s številčnico. In izdelek je bil končan. V nadaljevanju dneva smo izvedli še različne igre na to temo (Domine, Nastavi uro, križanka Vrsta ur). Učenci so bili nad dnevom navdušeni. Izdelek bo uporabljen kot didaktični pripomoček za učenje časa. S pomočjo ure se bodo učenci učili odčitavanja in prikazovanja časa – cela ura, pol ure, minute.

Zapisala: Anita Tancik

(Skupno 1.868 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost