V torek, 19. 3. 2019 so imeli učenci 8. razreda tehniški dan. Prvo uro so jim bili predstavljeni poklici, ki se ukvarjajo z lesom in kamnom. Učenci so lahko videli, kako lepi izdelki nas spremljajo v življenju na različnih področjih.

Nato pa so se razdelili v dve skupini. Prva skupina je oblikovala izdelek iz lesa. Učenci so povsem samostojno izpeljali proces od ideje do izdelka. Pri tem so jim pomagali dve arhitektki in oba učitelja tehnike in tehnologije. Nastali so zanimivi in uporabni izdelki.

Druga skupina je obdelovala kamen. Kamnosek jim je predstavil material in orodja. Tudi oni so oblikovali izdelek po lastni zamisli. Zatem pa so se udeležili delavnice o spoznavanju poklicev. Razmišljali so o tem, kaj bi v življenju radi počeli in česa ne.

Najboljši izdelki iz lesa in kamna bodo nagrajeni.

Učencem je bil tehniški dan zelo všeč, z veseljem bi ga še kdaj ponovili.

Vodja dneva dejavnosti, Nuška Tekavc

(Skupno 327 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost