V nedeljo, 11. septembra 2016, je bil v Češminovem parku, na zelenih površinah Šole Domžale in tudi v njej, polno različnih živali, saj se je odvijal 2. sejem za ljubitelje malih živali. Videti je bilo vsemogoče hišne ljubljenčke in tudi tiste, ki so preveliki za v hišo. Še več je bilo njihovih oboževalcev in tistih, ki zanje prav lepo skrbijo in z veliko mero odgovornosti do okolja. To se je opazilo tudi na stojnicah, ki so popestrile sejemsko dogajanje. Na  prireditvi se je s stojnico  predstavila tudi naša šola. Zbirali smo prispevke za šolski sklad. Vsak prispevek smo nagradili s srečko, ki so jo na stojnici zamenjali za dobitek. Vsi dobitki so bili naravni, ekološko pridelani in veliko jih je bilo s šolskega vrta. Učenci so se pri tem zelo angažirali in tako širili med obiskovalce  navdušenje nad  projekti,  kot so »Zdrava šola« in »Eko šola«. Prostovoljnih prispevkov smo zbrali toliko, da smo izdali vse dobitke.  Učenci in njihovi starši, kot tudi naključni obiskovalci so bili navdušeni , saj so bili za prostovoljni prispevek nagrajeni   z ekološko pridelano  zelenjavo, posušenimi ali svežimi začimbami, čaji ali mamljivim vonjem sivke.  Prispevke za šolski sklad je obogatila ga. Ivi, ki je na drugi naši stojnici prodajala krofe in drugo pecivo. Del izkupička od prodaje je namenila šolskemu skladu, za kar se ji še posebej zahvaljujemo. Hvala  vsem učenka in učencem, staršem in kolegicam učiteljicam, ki so pomagale uresničiti našo predstavitev na prireditvi.

Mojca Kanduscher  (učiteljica in eko koordinatorica  na OŠ Domžale)

IMG_20160911_095137786

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost